Bez větších komplikací si Viktoria Plzeň zajistila v Kladně postup do 4. kola Poháru České pošty. S domácími Středočechy si Plzeňané poradili v poměru 3:1, když se dvěma brankami blýsknul Martin Pospíšil. V další fázi domácí pohárové soutěže se svěřenci Pavla Vrby utkají s celkem třetiligových Domažlic.

Bez větších komplikací si Viktoria Plzeň zajistila v Kladně postup do 4. kola Poháru České pošty. S domácími Středočechy si Plzeňané poradili v poměru 3:1, když se dvěma brankami blýsknul Martin Pospíšil. V další fázi domácí pohárové soutěže se svěřenci Pavla Vrby utkají s celkem třetiligových Domažlic.

Viktoriáni nastoupili v nezvyklém rozestavení 3 – 5 – 2 a přes tisíc fanoušků na kladenském stadionu vidělo od prvních minut převahu úřadujících českých mistrů. Domácí se poprvé dostali za půlku po deseti minutách, po 23 minutých hry již prohrávali o dvě branky. Nejprve se kladenský brankář Sedlák v 18. minutě nedohodl s obranou a nabídl gól Martinu Pospíšilovi, stejný hráč se navíc po krásné individuální akci prosadil o chvíli později znova. Také při vedení měli Západočeši nadále více ze hry a vytvářeli si také další střelecké pokusy. Po jednom z nich zazvonilo břevno kladenské branky, dvakrát zaskočili za domácího gólmana na brankové čáře spoluhráče. Do poločasu se pak fanoušci branky přeci jen dočkali, překvapivě však na opačné straně hřiště. Pět minut před přestávkou se po rohovém kopu trefil Filip Suchý.

Druhý poločas již nabídl o poznání klidnější průběh. Hlavní zásluhu na tom měla uklidňující třetí branka, kterou si brzo po změně stran připsal Roman Hubník. Následně si fotbalisté Plzně spíše hlídali náskok a nepouštěli domácí ani do náznaků šancí. Naopak na druhé straně mohl skóre navýšit TomᚠWágner, po umístěné hlavičce se však zaskvěl strážce domácí svatyně.

Konečné skóre tak znělo 3:1 pro hosty, kteří se nyní mohou chystat na pokračování ligové soutěže. Již za týden, v sobotu 19. října od 20:15, přivítá Viktoria v domácím prostředí celek pražské Slavie.