Ve čtvrtfinále poháru České pošty narazila Viktoria Plzeň na celek z Jihlavy, který se v průběžném pořadí Gambrinus ligy nachází na deváté pozici. Soupeř z Moravy je v současné době ve velké formě. V rámci ligové soutěže prohrála Vysočina na jaře pouze s Libercem a v osmifinále poháru vyřadila Sigmu Olomouc, když v obou utkáních neinkasovala jedinou branku.

Ve čtvrtfinále poháru České pošty narazila Viktoria Plzeň na celek z Jihlavy, který se v průběžném pořadí Gambrinus ligy nachází na deváté pozici. Soupeř z Moravy je v současné době ve velké formě. V rámci ligové soutěže prohrála Vysočina na jaře pouze s Libercem a v osmifinále poháru vyřadila Sigmu Olomouc, když v obou utkáních neinkasovala jedinou branku.

Do základní sestavy Západočechů se po čtyřech zápasech vrátil kapitán Pavel Horváth. Naopak zraněnou dvojici Daniel Kolář - PatrikHrošovský nechal domácí trenér odpočívat.

Od úvodního hvizdu měla balón na kopačkách domácí Viktorka, nicméně do první velké šance se po chybě brankáře Petra Bolka a důrazném napadání Vladimíra Kukola dostali hosté. Poskakující míč ale nedokázal do odkryté branky uklidit Jan Kosak. Chvíli na to, v 18. minutě, se po standardní situaci probojoval k zakončení hlavou Krejčí, ale ani on branku červenomodrých netrefil. Svěřenci trenéra Dušana Uhrina čekali na svou příležitost do 23. minuty, kdy po přihrávce Jana Rezka zahrozil útočník Stanislav Tecl, který ovšem prudkou střelu nezamířil mezi tři tyče. Další snaha o prolomení bezgólového stavu přišla v 29. minutě, kdy se po pohledné kombinaci ve středu hřiště a úniku obráncům dostal do střelecké pozice Kosak, ale jeho pokus z úhlu skončil jen v boční síti. Ve 36. minutě se na levé straně prosmýkl kolem obrany Vysočiny David Limberský a jeho centr do vápna zblokoval další z protihráčů pouze rukou. Penalta. K zahrávání se postavil úspěšný exekutor z předešlého střetnutí s Libercem, Michal Ďuriš. Jeho pokus ale skončil na tyči Hanušovi brány. Do konce první půle se již nic zásadního neudálo a hráči obou týmů odešli do šaten za stavu 0:0.

Ve druhém poločase opět jako první zahrozili hráči Vysočiny, konkrétně aktivní Kosak, který si na vápně vyměnil balón s Přeučilem, ale jeho ránu zneškodnil pozorný Bolek.Plzeň zahrozila v 73. minutě, kdy se po zpětné přihrávce střídajícího Marka Bakoše odhodlal ke střele Václav Procházka, ale jeho střela prolétla těsně kolem pravé tyče hostující branky. O tři minuty se situace opakovala s tím rozdílem, že oním střelcem byl Pavel Horváth, ale výsledek zůstal stejný. Tlak domácích postupně narůstal. A v 78. minutě se diváci v DoosanAreně konečně dočkali gólu. Střídající Jan Kovařík si po dvou minutách na hřišti zpracoval přesnou přihrávku, obtočil se kolem obránců soupeře, a s přehledem zavěsil – 1:0. Jihlava už nedokázala na tento gól zareagovat a plzeňští fotbalisté si tak zajistili nadějný jednobrankový náskok do odvety na Moravě.

FC Viktoria Plzeň – FC Vysočina Jihlava 1:0 (0:0)
Branky: 78. Kovařík
ŽK: 4. Jánoš, 72. Josl
Rozhodčí: Ondřej Lerch – Jiří Kříž, David Hock.
Diváci: 6102
FC Viktoria Plzeň: Bolek – Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský – Hořava, Horváth – Petržela (45. Bakoš), Ďuriš (60. Wágner), Rezek (76. Kovařík) – Tecl. Trenér Dušan Uhrin.
FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Mikula, Krejčí, Šourek, Josl – Jánoš (79. Kučera), Karlík–Kukol (85. Fulnek), Koloušek, Kosak(74. Masopust)- Přeučil. Trenér Petr Rada.