Hráči Viktorie Plzeň nastoupili k prvnímu přípravnému zápasu pod trenérem Dušanem Uhrinem v sobotu 11. ledna proti třetiligovému FC Chomutov. V utkání se vystřídaly dvě odlišné jedenáctky tak, aby mohl trenér Viktorie vidět co nejvíce svých svěřenců v akci.

Hráči Viktorie Plzeň nastoupili k prvnímu přípravnému zápasu pod trenérem Dušanem Uhrinem v sobotu 11. ledna proti třetiligovému FC Chomutov. V utkání se vystřídaly dvě odlišné jedenáctky tak, aby mohl trenér Viktorie vidět co nejvíce svých svěřenců v akci.

První minuty zápasu přinesly vzájemné oukávání. Desátá minuta ovšem předpověděla, kterým směrem se bude vývoj utkání ubírat. Po kombinační akci se k míči dostal Marek Bakoš, který technicky překonal gólmana hostí, plzeňskou radost ovšem zastavil praporek rozhodčího, který signalizoval ofsajd. Následovaly chvíle Daniela Koláře, který ze tří příležitostí nedokázal ani jednu proměnit v branku. Ve dvanácté minutě hlavičkoval z hranice malého vápna v záklonu nad, o čtyři minuty později zasáhl proti jeho střele brankář Chomutova a ve dvacáté minutě Kolář z podobné pozice přestřelil branku. Ve dvacáté šesté minutě pronikal z pravé strany do pokutového území soupeře Radim Řezník a hostující obránci jej zastavili pouze za cenu faulu. K pokutovému kopu se postavil Pavel Horváth, svou střelu ovšem nasměroval pouze těsně nad břevno. Veseleji bylo o šest minut později, kdy se k míči dostal po nepřehledné situaci v malém vápně Procházka a otevřel skóre utkání. Pouhá minuta dělila Viktorii od další branky, Marek Bakoš se po první neuznané brance přece jen dočkal a zvýšil na 2:0. Plzeňský útočník se dostal do šance ještě koncem prvního poločasu, ale ztroskotal na skvěle chytajícím brankáři.

Do druhého poločasu vyběhli v pruhovaných dresech Viktorie Plzeň čerství hráči a na hře se to okamžitě projevilo. Živější projev Viktorie ovšem ostře kontrastoval s ukazatelem skóre. Ve 47. a 48. minutě totiž dokázali dvěma rychlými brankami chomutovští srovnat stav zápasu, ačkoliv jejich výpady na polovinu Viktorie byly v druhém poločase spíše ojedinělou záležitostí. Strhnout vedení zpět na stranu západočeského celku se pokusil Stanislav Tecl, ale jeho branka z padesáté minuty nemohla být pro ofsajd uznána. O tři minuty později se lépe vedlo Tomáši Wágnerovi, jenž poslal Plzeň do jednogólového náskoku. Exjihlavský útočník si spravil chu v 58. minutě zápasu. Nejdříve byl v pokutovém území faulován a následně proměnil penaltu. 4:2. O tři minuty později se znovu radovali plzeňští a zásluhu na tom měl TomᚠWáner. Po skrumáži napálil míč razantně do sítě a Viktoria tak vedla již o tři branky. O několik okamžiků později unikl chomutovské obraně hbitý Tecl, který se už už dral do zakončení. Proti byl ovšem nejbližší obránce, který jen za cenu faulu zastavil plzeňský expres. Ke třetí penaltě v zápase se postavil TomᚠWágner, ale své prudké zakončení nasměroval jen do břevna. Do konce utkání vstřelili viktoriáni ještě jednu branku. Do úniku se dostala dvojice Tecl Petržela a byl to druhý jmenovaný, který po přihrávce před prázdnou bránu uzavřel skóre.

„Pro nás to byla příprava, takže to nechci nějak detailněji hodnotit. Na závěr tréninkového týdne to splnilo svůj účel. Jsem rád, že jsem v Plzni začal vítězstvím,“ řekl po zápase trenér Dušan Uhrin. „Ve druhé půli jsme prohodili jedenáctky a dvakrát jsme inkasovali. Je tedy co zlepšovat, já se chci zaměřit hlavně na defenzivní část hry. Jsme ovšem teprve na začátku přípravy a já se domnívám, že jsme na dobré cestě,“ uzavřel Uhrin.

FC Viktoria Plzeň – FC Chomutov 6:2 (2:0)

Branky Viktorie: 32. Procházka, 33. Bakoš, 53. a 61. Wágner, 58. Tecl (penalta), 79. Petržela

Sestava Viktorie 1. poločas: Kozáčik – Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský – Hořava, Horváth – Štípek, Kolář, Kovařík – Bakoš

Sestava Viktorie 2. poločas: Bolek – Rajtoral, Hejda, Hubník, Chocholoušek – Petržela, Hanousek, Hrošovský, Veselinovič – Wágner, Tecl

Reportហz celého utkání, včetně všech gólů, naleznete ve videu Viktoria TV.