Po dvou remízách Plzeň sebrala tři body u soupeře, který šest zápasů v řadě neprohrál

Viktoria znovu naplno zabrala. Na horké půdě Slovácka dokázala přetnout šestizápasovou sérii domácích. A po vítězství 3:1 se protlačila na chvíli na druhé místo v tabulce.

Desáté kolo Gambrinus ligy proti sobě nasměrovalo osmý tým tabulky z Uherského Hradiště proti páté Viktorii Plzeň. Domácí ale nastupovali do zápasu ve velké pohodě, vždy v posledních šesti kolech nenašli přemožitele. Naposledy dokázali na domácím trávníku dokonce přetlačit Jablonec. Pátá Plzeň se po rozpačitém začátku v Gambrinus lize celkem rozjela, cenné výhry v Olomouci a s Jabloncem ale zdevalvovaly remízy s týmy z chvostu tabulky – Českými Budějovicemi a ostravským Baníkem.

Trenér Soukup na trávník vyslal totožnou sestavu s vítězným zápasem s Jabloncem. Plzeňský kouč Pavel Vrba postavil do základní jedenáctky od začátku Ďuriše, naopak chyběl Václav Pilař.

A zápas začal přímo raketově. Už ve třetí minutě duelu rozehřál skupinku plzeňských fanoušků kanonýr Bakoš, který  rozvlnil sí za Filipkem po Horváthově rohu.

Potom se oba týmy podělily o jednu šanci na každé straně. Kolář připravil nadějnou pozici pro Jiráčka, ten však našel pouze náruč gólmana Filipka. To běžela 11. minuta. O tři minuty později se ocitl po dlouhém nákopu Košúta ve vápně Viktorie na  chvíli sám  Libor Došek. Zpracoval míč na prsa, potom ale už zafungovala obrana hostí.

Těsně před uplynutím půlhodinky bylo vyrovnáno. Na tabuli svítila 27. minuta, když  Došek našel ve vápně Valentu, ten nasměroval centr na Ondřejku a ofenzivní hráč hlavou k protější tyči překonal Čecha.

O chvíli později mohlo být s Plzní ještě hůř. Došek ale ve vyložené šanci netrefil odkrytou branku hostí. A tak ukázala svoji produktivitu Viktoria. Ve 38. minutě chyboval domácí Mezlík. Poslal nepřesně balon na Filipka, tomu vypíchl míč rychlý Petržela a znovu dostal Viktorii do vedení – 1:2.

Do druhé části nastoupili aktivněji hosté. Kapitán Horváth poslal jedovatý centr k zadní tyči Filipkovy branky, bohužel na míč nikdo z Plzeňských nedosáhl. Potom udělal hrubku Filipiko. Při odkupu trefil jen Bakoše, míč se dostal k Petrželovi, obrana domácích ale na poslední chvíli hrozící požár zažehnala.

Potom přece jen Slovácko Plzeň trochu zatlačilo, i díky dvěma střídáním. V 72. minutě tvrdě vypálil ze 30 metrů Valenta, Čech ale jeho pokus vyboxoval. A poté zaúřadoval na druhé straně Daniel Kolář. Dostal přihrávku za obranu a překonal Filipka – 1:3. Poté si už český mistr zápas pohlídal a tak si veze z Uherského Hradiště cenné tři body.

Plzeňskou Viktorii čeká nyní bájný výlet za nejlepším klubem světa. Ve středu 19. října se parta kolem kapitána Horvátha představí v Lize mistrů na Nou Campu, kde se střetne s Barcelonou. V lize pak Viktorii čekají dva domácí duely. 23. října přivítá ve Štruncových sadech svou žižkovskou jmenovkyni, o pět dní se pak střetne s Hradcem Králové.

1. FC Slovácko  - FC Viktoria Plzeň  1:3 (1:2)

Góly: 27. Ondřejka - 3. Bakoš, 38. Petržela, 78. Kolář

ŽK: Košút - Ďuriš

1. FC Slovácko: Filipko - Kubáň, Košút, Trousil, Mezlík – Pavelka (64. Fujerík), Daníček, Valenta, Kordula, Ondřejka (74. Lukáš) - Došek

FC Viktoria Plzeň: Čech - Limberský, Čišovský, Bystroň, Rajtoral – Petržela (84. Fillo), Jiráček (90. Ševinský), Horváth, Kolář (89. Trapp) - Bakoš, Ďuriš

Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Jiřík