Čtvrtá porážka v řadě, pátý zápas bez vítězství. Fotbalisté Viktorie Plzeň v Gambrinus lize bohužel natáhli nepříjemnou šňůru. V utkání 22. kola nejvyšší soutěže, které...

Čtvrtá porážka v řadě, pátý zápas bez vítězství. Fotbalisté Viktorie Plzeň v Gambrinus lize bohužel natáhli nepříjemnou šňůru. V utkání 22. kola nejvyšší soutěže, které ze Štruncových sadů živě přenášely kamery ČT4 Sport, podlehli Teplicím 0:2. Oba góly hostů padly hlavou, v prvním poločase se prosadil Petr Lukáš, v 84. minutě pak zpečetil výhru Severočechů Antonín Rosa. Kouč Viktorie Stanislav Levý kvůli trestu sledoval zápas pouze z tribuny.

Viktoriáni začali zápas vlažně a v úvodu se téměř nedostali před branku soupeře. Naopak L. Krbeček, který dostal v brance Plzně přednost před Illizim, si na nedostatek práce stěžovat nemohl. Už ve čtvrté minutě se před ním zjevil osamocený Rosa, ale netrefil míč přesně. V 17. minutě se ve velké šanci ocitl Verbíř, ale jen nastřelil plzeňského brankáře. I pak se do šancí dostávali pouze hosté, výjimkou bylo několik centrů do teplické šestnáctky, se kterou si ale obrana s gólmanem Slavíkem hravě poradila. Naopak ve 20. minutě scházelo explzeňskému Smejkalovi jen pár decimetrů, aby z úhlu usměrnil míč do branky. Ve 25. minutě už bylo zle. Rohový kop přizvedl u první tyče Rosa a číhající Lukᚠjej hlavou pohodlně poslal za Krbečkova záda.

Hned vzápětí se domácí dostali do první velké šance. Trapp vyhrál souboj se Sabouem, jeho rána z 16 metrů po zemi však minula pravou tyč teplické branky. Ve 32. minutě prosprintoval s míčem přes půl hřiště plzeňský Petržela a po jeho akci se míč dostal až k Borkovi, který však na Slavíka vyslal slabou ránu. Pak se znovu ke slovu dostali hosté. Další roh kapitána Verbíře přizvedl tentokrát Jun a orazítkoval horní tyč. Na opačné straně pohotově po centru Malcharka vypálil Trapp, ale Slavík si prostor u levé tyče pohlídal.

Do druhého poločasu vystřídal plzeňského Sylvestreho útočník Psohlavec a Viktoria se snažila o vyrovnání. Už v 53. minutě se jejicgh přání mohl splnit. Na centr Lecjakse si naběhl Petržela, střela bez přípravy mu sice vůbec nevyšla, ale trefil hlavu T. Krbečka a od něj se míč odrazil jen těsně vedle levé tyče teplické svatyně. Plzeň pak soupeře několikrát uzavřela před jeho šestnáctkou, ale scházela jí kvalitní finální přihrávka a centry ze stran neměly šanci na úspěch.

V 57. minutě se vyznamenal brankář L. Krbeček. Smejkal obelstil Radu a zpětnou přihrávkou našel Juna. Ten pálil z 15 metrů, ale gólman Viktorie míč skvěle vyrazil. Plzeňskou ofenzivu pak vyztužil střídající Vrzal, ale domácí se znovu dostávali pouze k neúčinným centrům ze stran. Až v 77. minutě mohlo být vyrovnáno. Na přímý kop Lecjakse si naskočil Borek, jenže v dobré pozici nemířil přesně. Zanedlouho přišel trest. V 84. minutě zahrával standardní situaci hostující Doležal a našel před brankou trestuhodně neobsazeného Rosu. Ten si naskočil na centr a hlavou překonal bezmocného L. Krbečka  podruhé. Teplice pak v klidu dovedly zápas do vítězného konce, naopak Plzeň se po dobrém vstupu do jarní části sezony trápí.

Viktoria Plzeň - FK Teplice 0:2. Branky: 25. Lukᚠ(0:1), 84. Rosa (0:2). ŽK: Knakal, Róth, Petržela - Sabou, Smejkal, Jun. Rozhodčí: Makovička - Mencl, Urban. Diváků: 2038. Poločas: 0:1. Plzeň: L. Krbeček - Malcharek, Knakal, Rada, Lecjaks - Petržela, Sylvestre (46. Psohlavec), Trapp (80. Navrátil), Borek, Róth (67. Vrzal) - T. Krbeček.  Teplice: Slavík - Vidlička, Lukáš, Merzič, Rosa - Verbíř (78. Štohanzl, Sabou, Doležal, Mareš - Jun (89. Hesek), Smejkal (85. Kaufman).