Remízu 1:1 přivezli fotbalisté Viktorie z posledního zápasu v základní skupině Tipsport ligy. Bod z duelu s Duklou stačí na postup do semifinále turnaje.

Bez lehce nemocného kapitána Pavla Horvátha nastoupila Viktoria Plzeň v boji o semifinále Tipsport ligy. Ze stejného důvodu se trenér Pavel Vrba se musel v souboji s prvoligovým soupeřem obejít také bez Františka Ševinského, drobná zranění nepustila do zápasu Václava Pilaře a Radima Řezníka. Naopak premiéru si odbyl chorvatský bek Saša Mus, který je v kádru Západočechů na testech. Pětadvacetiletý stoper působil naposledy v týmu NK GOSK Gabela v nejvyšší bosenské lize.

V prvním poločase viděla slušná návštěva v Berouně vyrovnané utkání s minimem šancí. Jedinou branku první pětačtyřicetiminutovky si tak připsal v 18. minutě Marián Čišovský, který se po rohovém kopu prosadil přesnou střelou do šibenice z deseti metrů. V dalších minutách bylo na obou stranách k vidění pouze několik střel ze střední vzdálenosti, velké šance si až v závěru poločasu vypracovali fotbalisté z Julisky. Jak po rohovém kopu ze 40. minuty, tak po střele z hranice šestnáctky o tři minuty později, se však vytáhl brankář Roman Pavlík.

Do druhé půle poslal trenér Pavel Vrba hned šest nových fotbalistů, otěže zápasu však jednoznačně převzal pražský celek. Už po sedmi minutách hry šli fotbalisté z Julisky po chybě Martina Sladkého sami na plzeňskou branku, Marek Čech však dokázal zachránit. O dvě minuty připravil Duklu o gólovou radost praporek asistenta hlavního rozhodčího, ale při chuti Pražané zůstali nadále. Po hodině hry tak musel Čech po střele z deseti metrů předvést vynikající reflexivní zákrok, čtvrthodiny před koncem se pak vyznamenal při dalším samostatném nájezdu hráče Dukly po chybě Rajtorala. Hrubky krajních beků Viktorie vyvrcholily v 77. minutě, kdy poslal Martin Sladký svým zaváháním do úniku hned dva útočníky soupeře a proti nim byl i Marek Čech bezmocný – 1:1. V poslední minutě stála ještě při Viktorii štěstěna, když Dukla střelou z hranice šestnáctky orazítkovala tyč.

Po remíze 1:1 tak Viktoria postoupila do semifinále Tipsport ligy, které je v plánu v sobotu 28. ledna v Praze.

Viktoria Plzeň – Dukla Praha 1:1 (1:0)
branky Viktorie: 18. Čišovský
Sestava Viktorie v prvním poločase: Pavlík – Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský – Darida, Trapp – Petržela, Ďuriš, Hora – Bakoš
Sestava Viktoria ve druhém poločase: Čech – Rajtoral, Čišovský, Mus, Sladký – Kolář, Ďuriš – Štípek, Berger, Hora – Wágner