Prohra 0:2 s ligovými Bohemians Praha a výhra 1:0 nad druholigovým Ústím nad Labem – to je bilance fotbalistů Viktorie Plzeň v sobotním dvojzápase. Trenér Plzně Jaroslav Šilhavý...

Prohra 0:2 s ligovými Bohemians Praha a výhra 1:0 nad druholigovým Ústím nad Labem – to je bilance fotbalistů Viktorie Plzeň v sobotním dvojzápase. Trenér Plzně Jaroslav Šilhavý ve snaze vybrat optimální kádr pro ligové boje dal opět šanci předvést se všem hráčům.

T잚í soupeř čekal Viktoriány tentokrát jako první. „Sestavu jsme stavěli podle toho, že jsme potřebovali některé hráče vidět v utkání se silnějším soupeřem,“ podotýká trenér Plzně Jaroslav Šilhavý. V první půli se hrál vyrovnaný zápas, Viktoriáni měli víc ze hry a k vidění byly i šance Plzně. „Většinu jsme ale nedotáhli k zakončení nepřesností nebo zbrklostí,“ uvedl Šilhavý. Kdyby Plzeň podle něj dokázala vstřelit gól, měl by zápas jiný obrázek. Gól ale dala ve druhé půli Bohemka, a to v 55. minutě po náhodném odkopu gólmana, kdy šel soupeř sám na Ticháčkovu branku a skóroval. V 61. minutě pak Bohemians zvýšili po centru přes celé vápno, kdy hráč na zadní tyči vrátil míč před bránu a Ticháček nadvakrát kapituloval. „My jsme se sice snažili zkorigovat výsledek, ale bylo to z naší strany hodně upachtěné. Svou roli hrálo i to, že soupeř na druhou půli postavil téměř kompletní novou jedenáctku a tak nám scházely síly,“ vysvětlil Šilhavý.

Bohemians Praha – FC Viktoria Plzeň 2:0 (0:0).

Viktoria: Ilizi (46. Ticháček) – Vaculík, Navrátil, Müller (63. Knakal), Lecjaks – Malcharek (80. Staněk), Trapp, Horváth, Róth (73. Puchmertl) – Varadi, Mlika.

Ve druhém zápase nastoupila Plzeň proti druholigovému Ústí nad Labem a papírově slabší soupeř měl v první půli z Plzně respekt. Jediný gól zápasu vstřelil ve 26. minutě Milan Petržela, jehož přihrávkou z hloubi pole krásně našel Tatanašvili. Petržela si pak míč zasekl a levačkou poslal míč k tyči. Ve 36. minutě pak odkulhal ze hřiště Limberský, který dostal bolestivého ´koňara´do stehna.V první půli byla Plzeň lepší, útoky byly ale nedotažené a další gól už nepadl. V druhém poločase Viktoriánům ubývaly síly a soupeř vycítil šanci. „Ústí se pokoušelo vyrovnat, nebezpečné bylo hlavně ze standardek, gól už ale nepadl ani na jedné straně,“ doplňuje Šilhavý. Jeho svěřenci stále procházejí kondiční přípravou, takže při zápasech se na nich logicky projevuje únava. „Tady přicházejí na řadu morálně-volní vlastnosti. Někteří hráči to zvládají líp, někteří hůř."

FC Viktoria Plzeň – FK Ústí nad Labem 1:0 (1:0). Branka: 26. Petržela.
Viktoria: Poštulka – Šmejkal, Halama, Hochmeister, Smola – Limberský (36. Puchmertl), Rada, Šiml (80. Staněk), Vrzal – Petržela (73. Knakal) – Tatanašvili.