Na úterní odpoledne naplánoval trenér Jaroslav Šilhavý svým svěřencům přípravné utkání v Blšanech proti kyperskému celku Aris Limassol.   „Chtěl jsem aby hráči, kteří...

„Chtěl jsem aby hráči, kteří o víkendu nehráli, dostali příležitost,“ vysvětlil trenér Jaroslav Šilhavý důvod přátelského zápasu. Kypřané byli od samého úvodu zdatným soupeřem a hned z první standardní situace v 5. minutě se ujali vedení. O minutu později mohl vyrovnat Mlika, ale hlavou poslal míč mimo tyče. Následující minuty mnoho příležitostí nenabídly, hra se odvíjela především mezi oběma šestnáctkami. V 16. minutě neuspěl se svým střeleckým pokusem Vaculík. O deset minut později pálil přímo z voleje Jiráček, ale minul. Stejný hráč mohl vyrovnat před závěrem první části, ale ani nadvakrát se mu hlavou nepodařilo překonat brankáře Limassolu. Brankou neskončil ani lob Adama Varadiho ve 43. minutě.

Ve druhé části nejprve soupeř zvýšil v 54. minutě své vedení na 2:0. Po hodině hry orazítkoval Petr Jiráček dalekonosnou střelou břevno. V 80. minutě byl v pokutovém území faulován Petr Trapp a David Limberský z nařízeného pokutového kopu snížil na 1:2. Definitivní tečku za výsledkem udělal soupeř pět minut před koncem. „Opět jsme vyhořeli na šancích. Naopak soupeř nás vyškolil z efektivity. Ze tří příležitostí vstřelil tři branky,“ zlobil se po utkání plzeňský kouč. Stínem utkání bylo zranění Ondřeje Vrzala. Podle prvních poznatků se jedná o poranění vazů. „To by bylo nepříjemné. Zítra se v Plzni podrobí komplexnímu vyšetření a pak budeme vědět více

FC Viktoria Plzeň – ARIS Limassol FC 1:3