AKTUALIZOVÁNO - V pořadí desáté přípravné utkání Viktorie Plzeň přineslo poměrně překvapivý výsledek. Plzeňská Viktorka totiž nestačila na prvoligového nováčka 1. FK...

AKTUALIZOVÁNO - V pořadí desáté přípravné utkání Viktorie Plzeň přineslo poměrně překvapivý výsledek. Plzeňská Viktorka totiž nestačila na prvoligového nováčka 1. FK Příbram a po vyrovnaném poločase (1:1) prohrála 2:4. V dresu Příbrami nastoupili všichni tři Viktoriáni, kteří tu jsou na hostování. Kromě Borka hráli i LukᚠKrbeček a Martin Müller.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí fotbalisté, a to především Borkem, který neustále dotíral před plzeňskou obranou.  Vedení se však ujala Viktoria, a to ve 28. minutě, když autorem úvodní branky byl gruzínský útočník v barvách Plzně Dimitri Tatanašvili. Jenže v samém závěru o náskok Viktoria přišla, když Huňa překonal Poštulku.

V úvodu druhé části přišla hrubka plzeňských zadáků a smolař Halama poslal míč za záda vlastního brankáře Ticháčka. V 61. minutě se prosadil TomᚠBorek a poslal své spoluhráče do dvoubrankového náskoku. Branku měl na kopačkách Jan Rezek, ale jeho dělovku zastavilo břevno. V 75. minutě sice snížil na 2:3 Ondřej Vrzal, ale poslední slovo měli domácí fotbalisté, kteří Štochlem upravili na konečných 4:2.

jaroslav_silhavy_roz.jpg„Soupeř nás dnes předčil v přístupu k utkání. Viděl, že když bude proti nám bojovat, když bude hrát organizovaně, že mu to může přinést ovoce, což se potvrdilo. Zklamaný jsem také z toho, že jsme si nedokázali pohlídat standardní situace, ze kterých jsme dostali dva góly. A ten vlastní gól? I to se ve fotbale stává. Pořád lépe, že se to stalo v přípravě, než v mistrovském utkání. Celkově tedy nemůžeme být spokojení. Věřím, že to při sobotní generálce napravíme,“ okomentoval zápas trenér Jaroslav Šilhavý.

1.FK Příbram – FC Viktoria Plzeň 4:2

Poločas: 1:1

Branky 44. Huňa, 54. vlastní (Halama), 61. Borek, 89. M.Štochl - 28. Tatanasvilli, 75. Vrzal.

Viktoria: Poštulka (46. Ticháček) – Limberský, Rada, Halama (70. Navrátil), Smola (79. Rodrigues) – Hochmeister – Rezek 70. Vaculík), Trapp, Horváth (70. Varadi), Petržela (70. Vrzal) – Tatanasvilli. Trenér Šilhavý
Příbram: L. Krbeček - Plašil, Müller, Štochl J., Pleško (76. Mišůn) - Nechvátal (79. Tarczal), Osan (66. Costa), Huňa (88. Hloušek), Borek (76. Pilík), Kalabiška (46. Klesa) - Danilo (72. Štochl M.)