Hodně nevšední utkání absolvovali v sobotu dopoledne fotbalisté plzeňské Viktorie. V rámci projektu Gambrinus „Kopeme za fotbal“ se na umělé trávě v Luční ulici představil celek ze IV. třídy okresní soutěže, Sokol Kozolupy B.

Hodně nevšední utkání absolvovali v sobotu dopoledne fotbalisté plzeňské Viktorie. V rámci projektu Gambrinus „Kopeme za fotbal“ se na umělé trávě v Luční ulici představil celek ze IV. třídy okresní soutěže, Sokol Kozolupy B.

Přes chladné a větrné počasí dorazilo na první duel svěřenců Pavla Vrby v tomto kalendářním roce přes 300 fanoušků, své návštěvy v žádném případě nemuseli litovat. Trenér viktoriánů protočil s výjimkou lehce nachlazených Bakoše s Kolářem kompletní kádr, v bílém hrající viktoriáni pak své soupeře příliš nešetřili. Gólovou kanonádu odstartoval v 5. minutě Milan Petržela, do poločasu pak Plzeňané přidali dalších osm branek. Jako obvykle byl v hlavní roli Pavel Horváth, který se chvílemi pohyboval také na místě stopera a neúnavně hecoval fanoušky i protihráče. Pomyslný vrchol pak přišel na konci prvního poločasu, kdy nejprve volejbalovým zákrokem ve vlastním pokutovém území dal brankáři Kozolup možnost pokutového kopu, následně však využil jeho pomalejšího návratu do branky a ihned z rozehrávky skóroval z poloviny hřiště. „Je to super akce pro lidi, snad si to fanoušci i hráči Kozolup užili. Příště bychom jen mohli termín stanovit na léto, a si to lidé namísto čaje mohou užít také s pivem a v trošku pohodovějším počasí,“ usmíval se po odehrané pětačtyřicetiminutovce Pavel Horváth, kterého stejně jako spoluhráče čekal ještě běžecký trénink.

Ve druhém poločase vítr ještě zesílil, stejně tak přidali na tempu prostřídaní plzeňští střelci. Dohromady pěti brankami se blýsknul testovaný Jiří Zifčák, branku si však připsali také posily Berger s Wágnerem. Konečný výsledek 21:4 brali hosté z Kozolup s úsměvem, v tiskové místnosti ve Štruncových sadech se následně s hráči Viktorie znovu potkali pro nezbytné fotky autogramy. „Je to příjemná akce pro fanoušky, snad nebudou Kozolupští odjíždět příliš smutní. Chvílemi si museli připadat jak my proti Barceloně,“ usmíval se Pavel Vrba. „Rozdíl v kvalitě je samozřejmě obrovský, ale také pro naše hráče to bylo milé zpestření. Jen Horváth samozřejmě za ruku v pokutovém území a následnou žlutou kartu za řeči dostane pokutu,“ dodal dobře naladěný plzeňský kouč.

Další duel čeká Viktorii ve středu 11. ledna, kdy na umělé trávě v Berouně vstoupí duelem proti Sezimovu Ústí do letošního ročníku Tipsport ligy.

FC Viktoria Plzeň – Sokol Kozolupy B 21:4 (9:2)
Branky Viktorie: Zifčák 5, Petržela 3, Fillo 3, Darida 2, Berger, Horváth, Sladký, Štípek, Limberský, Wágner, Ďuriš, Pilař
Sestava z první půle: Daněk – Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský – Petržela, Horváth, Darida, Zifčák – Hora, Wágner
Sestava z druhé půle: Daněk – Řezník, Božič, Trapp, Sladký – Štípek, Ďuriš, Berger, Pilař – Fillo, Zifčák