Středečním zápasem se Sezimovo Ústím vstoupili to XV. ročníku zimní Tipsport ligy také fotbalisté úřadujícího mistra, účastníci Champions League a Evropské ligy, Viktorie Plzeň. Viktoriáni potvrdili roli favorita a do tabulky skupiny B připsali si výhru v poměru 3:0.

Středečním zápasem se Sezimovo Ústím vstoupili to XV. ročníku zimní Tipsport ligy také fotbalisté Viktorie Plzeň, úřadujícího mistra a účastníci Champions League a Evropské ligy. Viktoriáni potvrdili roli favorita a do tabulky skupiny B připsali si výhru v poměru 3:0.

Viktoria vstoupila do první části zápasu s nováčky Tomášem Bergerem a Tomášem Wágnerem a svého soupeře prakticky od úvodní minuty zatlačila na jeho polovinu, kde se odehrávala podstatná část prvního dějství. V 16. minutě zahrávala Viktoria rohový kop, míč si narazil Limberský s Horváthem, a prvně jmenovaný otevřel skore zápasu – 1:0. O dvě minuty později pálil nebezpečně po průniku z pravé strany Rajtoral, gólman míč s námahou vytlačil na roh. Plzeňský kapitán stál i u druhé branky svého týmu ve 22. minutě, když poslal míč šikovně za obranu kam si naběhl Jakub Hora a pohotovou střelou zvýšil na 2:0. Po dalších pěti minutách hry vybídl ke skórování Vladimír Darida Horu, dělovka z jeho kopaček ale pouze orazítkovala tyč. A když ani Darida nemířil tři minuty před koncem přesně, skončila první část dvoubrankovým náskokem plzeňských fotbalistů.

Do druhé části pak poslali plzeňští trenéři na hřiště čerstvé hráče, mezi nimi i chorvatského obránce Božiče, Žifčáka a také Adama Beránka z juniorského týmu Viktorie. V 57. minutě předvedl po závaru před brankou Sezimova Ústí parádní nůžky Martin Fillo, mířil ale nad. Hned z rychlého protiútoku se sice rozvlnila sí branky Marka Čecha, gól však nemohl být uznán pro postavení mimo hru. V 72. minutě předvedl hezkou  kombinační akci Darida se Zifčákem, jehož zakončení mířilo přímo do brankáře, odražený míč pak poslal Ďuriš vedle. O šest minut později se mohl po individuální akci do listiny střelců zapsat debutant Beránek, ale přestřelil. Následující příležitost však již gólové zakončení přinesla. Po přihrávce Martina Filla mezi obránce zakončoval Michal Ďuriš – 3:0. Viktoria si tak na úvod turnaje připsala první body do tabulky. Ve druhém dnešním utkání skupiny, které se hrálo dopoledne, přehrál sokolovský Baník Duklu Praha 2:1.

„Příležitost v utkání dostalo všech jedenadvacet hráčů. V prvním poločasu byla naše převaha výraznější. Ve druhém se hra přeci jen trochu vyrovnala. Přesto si myslím, že jsme zápas zvládli dobře. Je důležité, že svoji příležitost ukázat se, dostali i ti hráči, kteří až tolik prostoru nedostávali,“ okomentoval zápas trenér Pavel Vrba. Další zápas čeká na plzeňské fotbalisty v sobotu, kdy se od 10.30 hodin utkají s Vlašimí.

FC Viktoria Plzeň – FK Spartak MAS Sezimovo Ústí 3:0
Poločas: 2:0
Branky: 16. Limberský, 22. Hora, 79. Ďuriš
Viktoria  I. poločas: Pavlík – Rajtoral, Čišovský, Trapp, Limberský – Petržela, Darida, Horváth, Berger – Hora, Wágner.
Viktoria II. poločas: Čech – Sladký, Božič, Ševinský, Beránek – Štípek, Darida, Kolář, Zifčák – Ďuriš, Fillo.