Ve druhém utkání v rámci herního kempu na Kypru nastoupili fotbalisté plzeňské Viktorie v pátek odpoledne proti ruskému týmu Volha Nižnij Novgorod. Svěřenci trenéra Pavla Vrby dokázali svého soupeře přehrát a zvítězit 3:2, když o své výhře rozhodli během prvního poločasu, kdy konto soupeře zatížili třemi brankami.

Ve druhém utkání v rámci herního kempu na Kypru nastoupili fotbalisté plzeňské Viktorie v pátek odpoledne proti ruskému týmu Volha Nižnij Novgorod. Svěřenci trenéra Pavla Vrby dokázali svého soupeře přehrát a zvítězit 3:2, když o své výhře rozhodli během prvního poločasu, kdy konto soupeře zatížili třemi brankami.

Přitom do zápasu nevstoupili viktoriáni nejlépe a již ve třetí minutě prohrávali po zahraném rohovém kopu a dorážce Belozerova – 0:1. Ve 20. minutě bylo vyrovnáno. Vladimír Darida zahrával roh, míč šikovně zakroutil do branky. Gólman sice míč chytil, ale až za brankovou čárou – 1:1. Po dalších dvanácti minutách hry, ve kterých měli plzeňští fotbalisté územní převahu, se prosadil Radim Řezník. Stalo se tak po uvolnění a následné přihrávce Václava Pilaře. Na 3:1 zvyšoval ve 37. minutě po individuálním průniku křižnou střelou TomᚠWágner.

Druhý poločas přinášel hru především mezi oběma velkými čtverci s minimem příležitostí na obou stranách. Největší šanci druhé části měl na kopačkách střídající Bakoš, jenže z úhlu mířil do boční sítě. Devět minut před koncem snižovala po rychlém brejku Volha Malyarovem na 2:3 a tímto stavem zápas také skončil. Poslední utkání na Kypru a zároveň generálka na utkání s Schalke, čeká plzeňské fotbalisty v úterý sedmého února. Soupeřem bude lídr polské ligy – Slask Wroclaw.

„Porazili jsme účastníka ruské ligy, což je povzbuzující. Navíc jsme třemi brankami v první části obrátili nepříznivý stav,“ komentoval dění na hřišti trenér Pavel Vrba. „Ve druhém poločasu, místo toho, abychom přidali nějakou další branku, jsme zbytečně inkasovali.“ Další zápas čeká viktoriány v úterý. „V sobotu, neděli, ale i pondělí budeme mít po dvou trénincích. Ty už ale budeme uzpůsobovat generálce na Schalke, která nás čeká v úterý,“ dodává Vrba.

Volha Nižnij Novgorod - FC Viktoria Plzeň 2:3