Po ligové výhře na Bazalech, kde viktoriáni smetli domácí Baník 1:4, čekalo na plzeňský klub další těžké střetnutí. Viktoria ve čtvrtek večer odehrála první utkání...

Po ligové výhře na Bazalech, kde viktoriáni smetli domácí Baník 1:4, čekalo na plzeňský klub další těžké střetnutí. Viktoria ve čtvrtek večer odehrála první utkání čtvrtfinále Poháru ČMFS v AXA Aréně proti domácí Spartě, jež v předchozích třech letech v české pohárové soutěži panovala. Trenér Vrba pak poslal na hrací plochu od začátku klání hned čtyři hráči, kteří v minulosti oblékali rudý dres. Mezi nimi však nebyl David Limberský, kterému nedovolila zasáhnout do utkání nemoc.

Během prvních minut zápasu se aktivity chopila Sparta. Takřka ihned po zahájení hry se o střelu pokusili Berger a Pamič. Oba zacílili nad plzeňskou branku, kterou letos poprvé v pohárovém klání hájil gólman Daněk. Ve 13. minutě se poprvé výrazněji zapotil právě brankář viktoriánů. Po přímém kopu Bergera hlavičkoval Holenda, jehož pokus Daněk vyrazil. Následoval závar před brankou Viktorie, ale plzeňská obrana nakonec uklidila míč do bezpečí. Poté se iniciativy chopili viktoriáni a měli výhodu hned několika rohových kopů. Žádný z nich však gólovou střelu nepřinesl. Ve 29. minutě o sobě dal vědět dlouhovlasý útočník Krbeček, jenž se z úhlu řítil na sparanskou branku. Proti "Krbcově" přízemní střele předvedl skvělý zákrok Blažek. Do varu tak svou střelou dostal osmdesátku plzeňských příznivců, kteří dělali během celého utkání vynikající kulisu. Následoval roh, po němž se do zakončení protlačil Lecjaks, ale jeho střelu zblokovala letenská obrana. Tři minuty před konce poločasu se znovu vyznamenal Daněk. Bergerův "volej" mířil pod břevno plzeňské svatyně, ale Daněk neuvěřitelnou robinsonádou míči zabránil, aby napnul sí za jeho zády. Když neskočila brankou ani tato vydařená střela sparanského kapitána, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začal stejně jako první. Chvíli poté, co sudí Jech druhou půli zahájil, střílel Kušnír. Zamířil nad branku Viktorky. V 53. minutě byl blíže ke gólové radosti jeho spoluhráč Kucka. Jeho pokus mířil jen těsně nad břevno plzeňské svatyně. Viktorka odpověděla střelou Horvátha z hranice šestnáctky, ale plzeňský kapitán zacílil pár centimetrů nad branku. V 66. minutě byla Viktorka velmi blízko brance. Po hlavičce Ševinské se Blažek jen ohlédl, kam letí balon. Naneštěstí pro Plzeňské ho zastavila zadní tyč sparanské branky! Další velká šance Viktorie byla na programu utkání už o dvě minuty později. Po patičce Petržely a centru Ševinského hlavičkoval Jiráček. Nezamířil však mezi tři tyče Letenských. Sparta se následně propracovala hned k několika střeleckým pokusům, ale Kušnír, Vacek, Wilfried ani Pamič netrefili Daňkovu bránu. Poslední vážnější příležitost Viktorie přišla po centru Horvátha, ale novic na hřišti Tatanašvili na míč na malém vápně nedosáhl. Tečku za utkáním udělala střela slovenského mladíka v barvách Sparty Kucky, kterou obrana Plzně zastavila ještě předtím, než mohla ohrozit branku Viktorie. Branka nepadla ani ve druhém poločase, a tak si Viktoria do domácí odvety, která se odehraje ve středu 22. dubna od 18:00, přivezla nadějný výsledek.

AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 0:0