Druhý zápas, druhé vítězství a opět s čistým kontem. To je vizitka plzeňské Viktorie po druhém utkání v zimní Tipsport lize. Proti Českým Budějovicím...

Druhý zápas, druhé vítězství a opět s čistým kontem. To je vizitka plzeňské Viktorie po druhém utkání v zimní Tipsport lize. Proti Českým Budějovicím vstřelili viktoriáni po brance v každém poločase a ve víkendovém utkání se Sokolovem jim bude stačit remíza k postupu mezi nejlepších osm.

V prvním poločase poslali oba trenéři na hřiště silné sestavy a odpovídal tomu také vyrovnaný průběh. Vše důležité se většinou odehrávalo mezi šestnáctkami, na první větší šanci čekaly dvě stovky prokřehlých fanoušků půlhodinu. To napřáhl z dvaceti metrů Marek Bakoš a jeho přízemní dělovka jen těsně minula levou tyč Kučerovy branky. Pět minut nato si míč ke standardní situaci postavil Pavel Horváth a proti jeho technickému pokusu už musel gólman Jihočechů vytáhnout své umění. Přesto se aktivnější Plzeňané v prvním poločase dočkali. Po akci s chutí hrajícího Rajtorala si míč na prsou zpracoval David Střihavka a střelou z osmi metrů propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0.

Ve druhém poločase poslal trenér Pavel Vrba na hřiště hned sedm čerstvých tváří a viktoriáni zatlačili soupeře do defenzivy. Nebezpečně pálil Rezek, pouze nad branku mířil také Filip Rýdel. Přesto se právě ze střední vzdálenosti urodila druhá branka. Po hodině hry se k odraženému míči dostal David Limberský a z dvaceti metrů se trefil fantasticky – 2:0. Ani poté viktoriáni nepolevovali v aktivitě. Při chuti byl především střelec druhé branky Limberský, tradičně nebezpečný pro obranu soupeře byl také rychlonohý Petržela. Hosté zazlobili čtvrthodiny před koncem, ale se standardní situací a následnou hlavičkou si bravurně poradil Daněk. Na druhé straně mohl zvýšit Darida nebo Bakoš, ale skóre se již neměnilo.

Po výsledku 2:0 tak mají viktoriáni šest bodů a ve víkendovém duelu se Sokolovem jim k prvenství ve skupině bude stačit remíza.

FC Viktoria Plzeň – SK Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky: 45. Střihavka, 60. Limberský
Diváků: 215

Sestava Českých Budějovic: Kučera - Leština, Jarabica (60. Lima), Hunal (46. Žižka), Krob - Hudson (21. Meszároš), Černák, Otepka, Riegel, Jasanský (60. Koutný) - Stráský (60. Sedláček).

Sestava Plzně: Daněk – Limberský, Hájovský (46. Rada), Bystroň (46. Navrátil), Rožman – Rajtoral (46. Petržela), Horváth (46. Darida), Hasanovič (46. Rýdel), Vrzal (46. Jiráček) – Střihavka (46. Rezek), Bakoš