Při svém premiérovém utkání v dresu Viktorie Plzeň se tím nejlepším způsobem uvedl dvacetiletý útočník Ondřej Vrzal. V utkání ČFL mezi juniorkou Viktorie a...

Při svém premiérovém utkání v dresu Viktorie Plzeň se tím nejlepším způsobem uvedl dvacetiletý útočník Ondřej Vrzal. V utkání ČFL mezi juniorkou Viktorie a karlovarskými  Buldoky zaznamenal během prvním poločasu čistý hattrick.

Viktoriáni nastoupili k derby proti tradičnímu rivalovi v doplněné sestavě o hráče širšího kádru A týmu. Po vyrovnaném úvodu utkání získávali postupem času Viktoriáni více ze hry a svoji převahu dokázali zužitkovat i brankově. Poprvé se měnilo skore v 19. minutě když míč za záda Četveríka dopravil Ondřej Vrzal. Stejný hráč ve 33. minutě poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. O čtyři minuty později dovršil Vrzal svůj čistý hattrick.

sluka_frantisek_small.jpgHned v úvodu druhé části zvyšoval na 4:0 Leitl. Hosté však stále neskládali zbraně a podařilo se jim explzeňským Kubicem snížit. Definitivní podobu výsledku dával Filip Trantina v 67. minutě. "Takový zápas se hodnotí velmi dobře," říká trenér František Sluka. "Hodně nám napomohlo, že jsme přečkali první šaci hostí, kdy v desáté minutě šli sami na branku a nedali. Nám se potom podařilo využít jejich děr v obraně a z rychlých útoků vstřelit krásné branky."

ondrej_vrzal_small.jpgHrdinou utkání byl bezepsoru autor tří branek Viktorie Ondřej Vrzal. "Tři výborné přihrávky od kluků, mě se podařilo je využít. Pochopitelně jsme moc rád, že to vyšlo nejen mě, ale především celému týmu." Zkusí zavzpomínat na nějaký hattrick během své kariéry? " To už je hodně dlouho. Někdy v žácích." Podle Vrzala bylo pro vývoj utkání důležité, že se podařilo dát rychlý gól a tím uklidnit hru. "Po první půli to bylo tři nula a pak jsme kontrolovali hru."

FC Viktoria Plzeň B - FC Buldoci Karlovy Vary 5:1
Poločas: 3:0
Branky: 19., 33, 37. Vrzal, 46. Leitl,  67. Trantina - 59. Kubice
Rozhodčí: Vnuk - Koval, Hajšman
ŽK: 2:2
Viktoria: L.Krbeček - Schuster, Halama, Chvojan, Barta - Borek (51. Trantina), Süsser, Šiml, Róth (74. Bešta) - Leitl, Vrzal (81.Šuranský). Trenér F. Sluka

Ostatní zápasy: Č. Budějovice B - Liberec B 4:1, Vlašim - Náchod-Deštné 0:1, Sez. Ústí - Ml. Boleslav B 2:0, Slavia B - Jablonec B 2:2, Příbram B - Vyšehrad 3:1, Cheb - Kolín 1:1, Sparta B - Blšany 7:0, Varnsdorf - Letohrad 5:0