Ve dvanácti dnech žáci FC Viktoria Plzeň U15 odehráli tři těžká utkání a finále Premier Cupu. Se všemi zápasy si skvěle poradili a vrcholem bylo utkání v Luční ulici se Slávií...

Ve dvanácti dnech žáci FC Viktoria Plzeň U15 odehráli tři těžká utkání a finále Premier Cupu. Se všemi zápasy si skvěle poradili a vrcholem bylo utkání v Luční ulici se Slávií Praha, lídrem žákovské ligy.

„V žádném případě to pro nás nebylo nic jednoduchého. Situace, ve které se tým ocitl byla více než svízelná. Ze Sparty si přivezli zranění Dominik Hradecký a Michal Hejnal na pondělní trénink nedorazil Honza Turek, který po nešastné autonehodě skončil s dalšími členy rodiny v nemocnici. V samotném tréninku si poranil koleno Marek Pernglau a Lukᚠpavel_vitous_roz.jpgBrych si při jednom ze zákroků zlomil prst na ruce. K tomu přibylo zranění Karla Palky, který si při rozcvičení před samotným zápasem stěžoval na bolest v nakopnutém nártu a musel tak s utkání odstoupit ještě před začátkem. Všechno to jsou pro nás jedni z klíčových hráčů. Nicméně jsme se s tím museli všichni vyrovnat. Do utkání se dal do pořádku Michal Hejnal a s trochou sebezapření i Dominik Hradecký a Marek Pernglau. Všichni tři byli odhodláni se s tím poprat. S tejně tak i kluci z lavičky. Do branky jsme povolali Dominika Bejdáka a Jakuba Šimana z 95,“ líčí problémy před zápasem trenér Pavel Vitouš. Samotné utkání se od první minuty hrálo ve vysokém tempu. Přestože v poli se hrála vyrovnaná partie, do prvních brankových příležitostí se po rychlých protiútocích z pravé strany dostali hosté a na dvakrát nastřelili břevno „dobře postavené“ branky Bejdáka. To bylo na dlouhé minuty ze strany soupeře vše. Viktoriáni se dostali do tempa. V obranné fázi už hráli velmi disciplinovaně a zodpovědně. „Navíc při každém získání míče se snažili hrát svou hru, nepřizpůsobovat se soupeři. To se jim dařilo a postupně se začali prosazovat do koncovky

Největší příležitost propásl Hejnal, když si dobře naběhl na zadní tyč, ale centrovaný míč z rohového kopu nezasáhl dobře. Do konce prvního poločasu už se většina dění odehrála mezi oběma pokutovými územími. Úvod do druhého poločasu vyšel lépe domácím a po pěkné kolmé přihrávce Chocholouška se ve 40. minutě prosadil Černý - 1 : 0. „To už jsme si začali vytvářet mírnou herní převahu. Soupeř se střídáním snažil oživit hru, což se jim částečně dařilo. Byla tam pasáž, kdy měli více ze hry, ale kluci stále perfektně bránili.“ Slávisté tak hrozili pouze ze standardních situací. „S těmi si dnes naše obrana v čele s Bejdákem poradila. Kluci nedovolili nechat se soupeřem zatlačit do hluboké defenzívy a postupně hru vyrovnali.“ Rozhodnutí přinesl v 68. minutě střídající Filipec, který se prosadil po osmi minutách pobytu na hřišti. Po rychlých kolmých přihrávkách se dostal za obranu hostů a samostatný nájezd bezpečně proměnil - 2 : 0. „Byl to pro nás velmi náročný zápas, ale všichni kluci jej zvládli velmi dobře. Věděli, že v takové situaci nemají co ztratit a k utkání také tak přistoupili. Hráli s chutí, srdíčkem, v jejich hře nechyběla myšlenka a za každé situace i ve slabších chvílích se snažili hrát svoji hru, a to se jim vyplatilo. Já jim za poslední předvedené výkony blahopřeji. Je to především jejich zásluha. Nicméně tímto to pro nás nekončí, ale naopak je potřeba, aby jsme dále na sobě poctivě a trpělivě pracovali. Na závěr bych chtěl poděkovat mladším hráčům brankářům ( Dominik Bejdák a Jakub Šiman ), kteří ochotně a plně nahradili své starší kolegy, především pak Dominikovi Bejdákovi, který vychytal nulu

U15

FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 2:0

Poločas: 0:0
Branky a asistence: 40. min. Černý (Chocholoušek), 68. min. 2:0 Filipec (Panuška)

Sestava: Bejdák – Jarina, Chocholoušek, Hejnal, Lev – Pernglau, Domabyl, Hradecký, Spěváček – Panuška, Černý. Trenéři: P. Vitouš a F. Houška

Střídání: 51. min. Gren za Spěváčka, 60. min. Filipec za Hradeckého