Na sedm zápasů bez porážky prodloužili sérii fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň. V derby s rezervou Žižkova dokázali na hřišti v Horních Počernicích...

Na sedm zápasů bez porážky prodloužili sérii fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň. V derby s rezervou Žižkova dokázali na hřišti v Horních Počernicích remízovat 1:1, když po prvním poločasu dokonce vedli zásluhou Matase.

Plzeňané, kteří nastoupili do utkání posíleni o áčkaře Poštulku s Krbečkem, se ujali vedení již ve druhé minutě. Na Vrzalům trestný kop si na zadní tyči vyskočil Matas a hlavou překonal domácího gólmana Boháče. V první části derby dvou Viktorií patřila hra té Plzeňské. „Byli jsme aktivnější, dokázali jsem si vytvářet slibné šance,“ míní asistent trenéra Martin Lepeška. Postupně se výhodných pozicích objevil dvakrát Presl, jednou Vrzal a také Krbeček, kterého vychytal Boháč.

martin_lepeskaroz.jpgDo druhé části domácí trenér Veselý vystřídal. „Poslal na hřiště Demjana, změnil rozestavení na 4:3:3.“ Trenéru tah vyšel a domácí si vytvořili tlak, který korunovali v 68. minutě brankou. „Prakticky celý druhý poločas jsme hráli pod tlakem. Musím kluky pochválit, nebo v tak těžkém utkání si všichni sáhli na dno sil.“ Od porážky zachránil hosty výborný Poštulka. „Měl tam několik výborných zákroků. Minimálně ve dvou případech to zavánělo gólem, Poštulka nás ale podržel.“ Remíza je však podle slov plzeňského kouče spravedlivá. „Každému ze soupeřů patřil jeden poločas, proto si myslím, že dělba bodů je spravedlivá

FK Viktoria Žižkov B – FC Viktoria Plzeň B 1:1