Utkání o druhé místo v nejvyšší soutěži žen mezi Viktorií Plzeň a Slavií Praha skončilo dělbou bodů. Remíza rozhodla o tom, že plzeňským fotbalistkám bude až do jarní...

Utkání o druhé místo v nejvyšší soutěži žen mezi Viktorií Plzeň a Slavií Praha skončilo dělbou bodů. Remíza rozhodla o tom, že plzeňským fotbalistkám bude až do jarní části patřit třetí příčka v tabulce.

Zápas začal větší aktivitou hostujícího celku a už v 16minutě mohla Viktorka prohrávat po 100% šanci Pěničkové, kterou ale na třikrát vykryla skvěle chytající domácí brankařka V. Ranglová. Slávistky byly stále aktivnější a měly více ze hry, rychlými přihrávkami se dostávaly až do pokutového území. Ve 20min.se bleskovým přenesením hry dostala do stoprocentní šance domácí Mikysková, která minula branku. Do poločasu se skóre nezměnilo, Ranglová ještě ve 42min. likvidovala prudkou střelu Holečkové.

Do druhého poločasu nastoupila „jinᓠViktorka. Viktoriánky začaly napadat, přidaly důraz a jednoduchou hrou se dostávaly do šancí. V 51min. svou příležitost využila Marková, která se po skvělé kolmé přihrávce Podroužkové, uvolnila a přelobovala hostující brankařku. Skóre vyrovnáno na 1:1 a Plzeňačky pokračovaly v nátlakové hře. Přesto se slávistky dostávaly do šancí a jednu z tutovek opět vychytala brankařka Plzně. Hra se přelévala ve svižném tempu a v 75min. se Marková dostala do šance, ale místo opětovného přehození Zbořilové, poslal míč po zemi a vybíhající brankařka kryla střelu v pádu nohama. Konec zápasu a zasloužený bod ustanovil, že Viktorka přezimuje na třetím místě nejvyšší ženské soutěže.

michaela_markova_small.jpgjosef_dobry_roz.jpgAutorka vyrovnávací branky Michaela Marková přiznala, že se na zápas se spoluhráčkami připravovaly poctivě. “Na Slávii jsme si věřily, ale naše hra v prvním poločase neodpovídala naším ambicím. V poločase jsme si něco řekli v šatně a po přestávce jsme zabraly mnohem více, zvýšily jsme aktivitu, napadání a důraz v soubojích. Připravily jsme si řadu šancí a dokázaly využít jen jednu. Soupeř šancemi také nešetřil, takže bod je spravedlivý a my jsme za něj rády. Teď herní sezóna končí a já osobně se na odpočinek těším, stejně jako na další jarní boje,ale na to je ještě čas. Nyní děkuji za odvedenou práci týmu i trenérům“. S bodem byl nakonec částečně spokojen i trenér Josef Dobrý. „Děkuji za předvedený výkon především v druhém poločase, bod se Slávii je příjemné zakončení podzimní sezóny. Jsem spokojený“.

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 1:1