Starší dorostenci Viktorie Plzeň zajížděli k dalšímu zápasu ligové soutěže do Příbrami. Plzeňané přijeli na hřiště středočeského celku se skvělou bilanci šesti výher, jediné remízy a steným počtem proher.

Starší dorostenci Viktorie Plzeň zajížděli k dalšímu zápasu ligové soutěže do Příbrami. Plzeňané přijeli na hřiště středočeského celku se skvělou bilanci šesti výher, jediné remízy a steným počtem proher.

V úvodních minutách byla Viktoria aktivnějším týmem. „Ve čtvrté minutě jsme se dostali do vedení, když se ve skrumáži v pokutovém území nejlépe zorientoval Ruml. Z mírné převahy jsme vytěžili ještě dvě střely ze střední vzdálenosti. Boček ani Král brankáře Šebka nepřekonali,“ popisuje vydařený vstup do zápasu trenér Jiří Žilák. V závěru prvního poločasu ovšem mladí viktoriáni neudrželi koncentraci a po autovém vhazování domácí vyrovnali zásluhou Suchana. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Ve druhém poločase si nejprve Příbram vytvořila šanci po centru z pravé strany a následně po rohovém kopu nastřelili domácí hráči tyč. „V 68. minutě opět strhl vedení na naši stranu Kratochvíl, kterému připravil míč Hrdlička. Od této chvíle jsme začali kontrolovat hru,“pochvaluje si trenér staršího dorostu.  O deset minut později Doležal umístěnou střelou zvýšil vedení Viktorie na 1:3 a v 84. minutě Ruml využil šanci na další zvýšení náskoku. Jen několik desítek vteřin před vypršením předepsané devadesátiminutovky domácí Rys utkání po rychlém protiútoku snížil na 2:4 a uzavřel tak skóre zápasu. „Utkání bylo vyrovnané. Rozhodla naše větší kvalita a produktivita v pokutovém území soupeře,“ hodnotí Žilák.

1.FK Příbram - FC Viktoria Plzeň 2:4 (1:1)

Branky Viktorie: 4., 84. Ruml, 68. Kratochvíl, 79. Doležal

Sestava Viktorie: Juraši, Medveděv, Piroch (59. Kule), Brožík, Jakirovič, Král, Boček (65. Doležal), Hrdlička (81. Polom), Ruml, Kratochvíl, Sýs (84. Provod).

Trenéři: J. Žilák, R. Růžička, M. Ticháček