Dva sousedi v tabulce se potkali v rámci čtrnáctého kola Juniorské ligy. Plzeňská Viktoria zajížděla na hřiště Příbrami, od které ji před zápasem dělily dva body. V případě vítězství by se mladí viktoriáni vyšvihli právě před svého soupeře ze středu Čech.

Dva sousedi v tabulce se potkali v rámci čtrnáctého kola Juniorské ligy. Plzeňská Viktoria zajížděla na hřiště Příbrami, od které ji před zápasem dělily dva body. V případě vítězství by se mladí viktoriáni vyšvihli právě před svého soupeře ze středu Čech.

Od prvních okamžiků se obě mužstva osmělovala k útočným výpadům, jak Šiman na straně Viktorie, tak domácí Rondzik byli ovšem pozorní. Ve čtrnácté minutě se pokoušel o zakončení nůžkami příbramský Dušek, jeho akrobatický kousek však neznamenal pro branku hostí vážnější ohrožení. O minutu později se do první vážné akce utkání dostali Plzeňané, ale střelu Hrdličky domácí gólman vytěsnil na roh, ze kterého uvedl míč do hry Mlynařík. Po centru do pokutového území se nejlépe ve skrumáži zorientoval Libotovský a otevřel skóre. Radost však viktoriánům nevydržela dlouho, v 18. minutě nastřelil s pomocí tyče Šimanova záda domácí Hanuš a míč se od plzeňského brankáře odrazil do sítě. Ve zbytku prvního poločasu se hra odehrávala spíše ve středu hřiště a hráči Viktorie trpělivou hrou čekali na chyby soupeře. Jednu takovou mohl tři minuty před koncem první půle potrestat Hamerník, ale jeho šanci zhatil pozorně bránící Kraus. O poločase se tak šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Čtyři minuty po úvodním hvizdu druhé části hry zvedali ruce nad hlavu znovu hráči západočeského celku. Volný přímý kop těsně za šestnáctkou rozehrál Mlynařík, přesným centrem našel hlavu Vítězslava Hrdličky, který umístěnou hlavičkou poslal míč pod břevno – 1:2. V pětapadesáté minutě se k míči v pokutovém území domácích dostal nebezpečný Pilík, ale jeho střela mířila mimo. Hra se v této fázi zápasu přelévala opravdu rychle, a tak mohl o dvě minuty později proměnit stoprocentní gólovku Hrdlička, jehož efektní lob přes brankáře Rondzika museli za cenu rohového kopu likvidovat obránci domácích. O tři minuty později již bylo znovu vše jinak. Po Pilíkově rohu si balón našel Alexander Andrejevič a přesnou ranou srovnal skóre – 2:2. Plzeňského strážce svatyně dál zaměstnával agilní Pilík, ale Šiman se nachytat nenechal a dva jeho pokusy vykryl. Deset minut před vypršením předepsané devadesátiminutovky předvedl skvělou individuální akci Martin Hrubý a tvrdou střelou pod břevno nedal Rondzikovi šanci zareagovat – 2:3. V samotném závěru utkání měli příbramští ještě jednu možnost dosáhnout na bodový zisk, ale Pilíkova střela z velkého vápna mířila těsně mimo.

Viktoria tak získala tři body a v boji o co nejlepší umístění v tabulce předstihla svého soupeře.

1.FK Příbram - FC Viktoria Plzeň 2:3 (1:1)

1.FK Příbram: Rondzik – Andrejevič, Krameš, Hájovský, Kilián (81. Hlinka), Soldát, Pilík T., Kraus (73. Suchan), Hanuš, Barák, Dušek (65. Junek).

FC Viktoria Plzeň: Šiman – Rusňák (73. Mariánus), Hamerník, Hrdlička, Mlynařík, Hrubý, Lukeš, Hradecký, Růžička, Jakirovič (73. Petráček), Libotovský.

Branky: 18. Hanuš, 60. Andrejevič – 16. Libotovský, 49. Hrdlička, 80. Hrubý. Rozhodčí: Orel – Jiřík, Vnuk. ŽK: Hradecký.