Plzeňské ženy zažily víkend v plném zatížení. Zatímco žačky změřily své síly s Hradcem Králové, jejich starší kolegyně se postavily jednomu z nejlepších ženských fotbalových celků v České republice. Prapor ženských týmů držely o uplynulém víkendu pouze juniorky, které svého soupeře z hlavního města dokázaly porazit v poměru 4:3.

Mladší žákyně prohrály v Hradci

Mladší žákyně odehrály své další soutěžní utkání v Hradci Králové. V zápase se jim ovšem nepodařilo vstřelit více než jednu branku. Ač může pět inkasovaných branek značit opak, brankařka Viktorie Štichová byla skutečnou oporou svého týmu a zneškodnila mnoho brankových příležitostí domácích hráček.

FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň 5:1 (3:0)

Mladší žákyně FC Viktoria Plzeň: Štichová - Ajazi, Suchanová, Hraničková, Netrvalová, Hynková, Vorlová, Csordas, Pančuchová

Starší žačky se v Hradci střelecky trápily

V nedělním slunečném počasí cestovaly slečny z Plzně do Hradce Králové k dalšímu mistrovskému utkání. Zápas se odehrál na skvěle připravené přírodní trávě domácí Slavie.

Samotný zápas začal svižně hned od první minuty. Zbytečným respektem před soupeřkami se dostaly viktoriánky pod tlak. Za celý první poločas nebyla děvčata schopna vytvořit pohlednou kombinaci zakončenou střelou na branku. První poločas se nesl v duchu boje o každý míč a o každý kousek hřiště. Jelikož domácí hráčky byly na míči důraznější, tvrdší a v osobních soubojích lepší, přicházely hostující hráčky o spoustu míčů. Po jediné velké šanci domácích z poslední minuty první půle, kdy prošla kolmá přihrávka za obranu, a hráčky Viktorie nepokryly nabíhající útočnici, strhly domácí fotbalistky vývoj skóre na svou stranu.

Místo toho, aby viktoriánky zvedly ve druhém poločase hlavu a aktivně se pustily do soupeřek, nesla se druhá půle v podobném duchu jako první část hry. Po rozehraném rohovém kopu nechaly plzeňské holky prolétnout míč přes celé pokutové území, balón nakonec zapadl za zadní tyč nikým netečován. Málo vídaný gól přímo z rohu 2:0. Až v závěru utkání, kdy Plzeňanky nechaly míč na zemi a zbytečně ho neodkopávaly, snesla jejich hra přísnější měřítka. Po zdařilých uvolněních Šlajsové, která dvakrát vybídla své hráčky k zakončení, nebylo v zápase už nic k vidění.

„Dvě střely na branku soupeře je v celém zápase opravdu ale opravdu velice málo. Neúspěch v utkání vidím ve velkém respektu k soupeřkám, které byly patřičně agresivní a tvrdé v osobních soubojích o míč. Zbytečnými ztrátami, které pramenily ze špatné přihrávky, zpracování míče a pohybu hráček, jsme si vše zkomplikovali. Dále se hráčky zbytečně rychle zbavovaly balónu odkopem vpřed, kde jsme jej ztráceli. Pouze v to vyústila celá naše hra bez kombinace. Velký problém našim hráčkám dělal značný důraz soupeřek na míč, se kterým se holky nevypořádaly,“ hodnotí trenér Bohumír Bláha nepodařené utkání. „V přípravě na další důležité utkání máme s hráčkami co rozebírat,“ dodává Bláha.

FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)

Starší žákyně FC Viktoria Plzeň: Holíková - Kolorosová (Lukešová, Černá), Švábová, Lemáková, Baumruková, - Růžičková, Šlajsová, Kratochvílová, Mirtlová - Janochová, Majtanová, (Vatahová, Vališová)

Juniorky přehrály Slavii Praha

Pro domácí utkání s Pražskou Slavií zvolily plzeňské dorostenky hodně ofenzivní pojetí hry, což se jim bohatě vyplatilo.

Zápas sice pro Viktorii nezačal dobře, hned v desáté minutě se Slavia ujala vedení, ale plzeňské Rovňanové se podařilo vzápětí vyrovnat. Ve dvacáté minutě předvedla super zákrok brankařka Radová, ale v pětadvacáté minutě již Pražanky branky dosáhly. Domácím hráčkám se podařilo na změnu skóre znovu promptně reagovat a o tři minuty později tak panoval znovu nerozhodný stav zásluhou Knödlové. Od této chvíle se mladým viktoriánkám dařilo soupeře přehrávat a těsně před poločasem vstřelily vedoucí branku.

Ve druhém poločase se domácím dařilo kontrolovat hru. Ke vstřelené brance přidaly hráčky Viktorie ještě čtyři velké brankové příležitosti, ovšem bez gólového efektu. Ke konci utkání soupeř stačil snížit na konečných 4:3.

„Při hodnocení utkání musím děvčata pochválit za bojovnost a dodržování taktických pokynů, ale bohužel jsem na naší hře ještě některé nedostatky našel, a to hlavně opět zakončení příležitostí a u některých také musíme zlepšit přístup k přípravě na utkání,“ říká trenér Milan Lukeš.

FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 4:3 (3:2)

Branky Viktorie: 12. Rovňanová (as. Mrázová), 28. Knödlová (as. Vargová), 39. Mrázová (as. Radová A.), 48. Mrázová (as. Rovňanová)
Juniorky FC Viktoria Plzeň: Radová M. – Roztočilová, Heřmanová, Žďárská (Krejčová), Šašková –Rovňanová, Karasová (Hyhová), Mrázová, Radová A. – Vargová, Knödlová

Ženy na tým Slavie nestačily

Oslabený celek žen, který v poslední době trápí rozrůstající se lavička zraněných, nastoupil na domácí půdě proti lídru tabulky z hlavního města. V celku sešívaných se představily bývalé hráčky Viktorie, které ovšem vyměnily plzeňskou kotlinu za lesk velkoměsta.

„Proti jasnému favoritovi Slavii, jsme mnoho neukázali a vedoucí tým soutěže prokazoval, proč je na prvním místě tabulky. Po půlhodině hry bylo definitivně rozhodnuto o utkání. Ve druhém poločase Slavie kontrolovala hru a přidala další tři branky,“ rekapituluje trenér Karel Rada.

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 0:8 (0:5)

Branky: 8. a 17. Svitková, 19. a 27. Divišová, 30. Necidová, 61. Malinová, 65. Budošová (p.), 90. Holečková
ŽK: 31. Myslíková, 36. Králová
Ženy FC Viktoria Plzeň: Krýslová - Bohmannová, Ondrášková, Králová, Pacandová (77. Kabourková) - Myslíková, Nehodová, Nesvedová, Beštová B. - Markelová, Beštová J.
Ženy SK Slavia Praha: Votíková - Tomášková (46. Lébrová), Juračková, Budošová (70. Pincová), Benýrová (61. Kožárová) - Divišová, Chlastáková, Bartovičová, Pěničková (46. Malinová), Svitková (46. Holečková) – Necidová